• Medziškolské kolo anglickej súťaže Spelling Bee.

• Dňa 14. 5. sa na ZŠ Golianova konalo medziškolské kolo hláskovacej súťaže Spelling Bee. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci 5. C triedy Maxim Smith a Daniel Detvaj. Obaja chlapci odviedli skvelú prácu a Daniel Detvaj nakoniec obsadil úžasné prvé miesto! K úspechu gratulujeme!

• Jarný zber papiera.

• Počas jarného zberu sa nám podarilo nazbierať 9760 kg papiera. Ďakujeme všetkým rodičom a žiakom, ktorí sa do zberu zapojili. Tabuľku najusilovnejších jednotlivcov a tried si môžete pozrieť TU.

• Regionálne kolo IQ olympiády

• Na regionálnom kole IQ olympiády sa našim žiakom už tradične výborne darilo. Vivien Kubacká sa umiestnila na 10. mieste, Michal Vladimír Bobok na 16. mieste a Lukáš Strapec na 20. mieste, všetci traja postupujú na celoslovenské kolo medzi 60 najlepších z celého Slovenska. Gratulujeme!

• Krajské kolo geografickej olympiády

• Naša žiačka Stelka Michalková obsadila v krajskom kole geografickej olympiády, ktoré sa konalo v apríli krásne II. miesto. Veľká gratulácia šikovnej geografke.

• Slávik Slovenska 2024.

• Dňa 9. 5 2024 sa uskutočnilo okresné kolo 32. ročníka celoštátnej speváckej súťaže Slávik Slovenska 2024. Našu školu tento rok reprezentovali a krásne zaspievali víťazky školského kola: Monika Latináková z 3.C a Hanka Francisciová z 5.D. Sme na dievčatá hrdí, ďakujeme za ochotu a odvahu reprezentovať a tešíme sa, že aj v dnešnej dobe je u detí stále záujem o ľudovú pieseň.

• 8.D na zaujímavej výstave Od telegrafu k internetu.

• Interaktívna výstava žiakom priblížila vývoj výpočtovej a telekomunikačnej techniky. Vyskúšali si  morzeovku, písanie v programe T602 , zahrali si staršie 2D počítačové hry, videli telegraf, analógové telefóny, počítače či staré pamäťové médiá . Otestovali aj počítač  a umelú inteligenciu i  ďalšie aktivity z digitálnej minulosti.

• UPRACME SLOVENSKO.

• V rámci Dňa Zeme sme sa zapojili ako škola do Akcie UPRACME SLOVENSKO. Pripojili sme sa tak k 480 upratovacím udalostiam po celom Slovensku, boli sme medzi 320 000 dobrovoľníkmi a tak sme prispeli naším snažením k hmatateľnejším výsledkom - čistejšiemu prostrediu. Vďaka pracovným pomôckam (rukavice, vrecia), ale hlavne vďaka šikovným rukám našich detí aj pedagógov sme upratali a vyčistili náš pekný, zelený areál školy aj priľahlé sídlisko. Ďakujeme.

• Bystričania deťom

• podcast.mp3

„Každá generácia má svoje čaro. Poď do reality a zdieľaj hodnoty.“

Aj naša škola siahla po tejto modernej a obľúbenej forme komunikácie a informovanosti.

Sandra Raganová(6.D) vyspovedala cestovateľa-dobrodruha Mareka Slobodníka.

• Vzdelanie je budúcnosť

• 3.5. 2024 sa piati najúspešnejší a najaktívnejší riešitelia vedomostného kvízu o Európskej únii M. Kováčová, T. Čierny, E. Kránerová , P. Buvala a Š. Mojš,  žiaci 7.C a 7.B tried  zúčastnili finále projektu Euroatlantického centra -  Vzdelanie je budúcnosť, ktorý organizuje   Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov. Na rôznych stanovištiach si pri plnení rôznych úloh užili kopec zábavy a aj sa niečo nové naučili.

• Exkurzia v Bratislave

• Ani nepriaznivé počasie neodradilo našich ôsmakov, aby si užili pekný a poučný deň v Bratislave. Navštívili hrad Devín, ktorý má jedny z najbohatších dejín, bol svedkom slávy aj pádu Veľkej Moravy, Uhorského kráľovstva, je symbolickým začiatkom našej krajiny a slovenskej národnej histórie. Dobre naladení sa naši žiaci presunuli  do Národnej rady na rokovanie parlamentu, kde mali možnosť byť priamo súčasťou rozpravy o reedukačných centrách, užili si prehliadku parlamentu a potešili sa aj stretnutiu s bývalou spolužiačkou, ktorá žije v Bratislave. Plní zážitkov sa v bezpečí a v zdraví vrátili domov - do Banskej Bystrice.

• Exkurzia siedmakov v Energolande.

• Žiaci 7. ročníka sa zúčastnili zaujímavej exkurzie, na ktorej spoznali históriu slobodného kráľovského banského mesta Nová Baňa v Pohronskom múzeu : Potterov ohňový stroj, sklárstvo, drevorezba, umeleckohistorická expozícia. Prezreli si interiér a exteriér kláštora v Hronskom Beňadiku: symbióza stavebných slohov gotiky, renesancie a baroka. Hlavným cieľom exkurzie boli Mochovce a Energoland, kde  žiaci veľmi zaujímavou formou  s použitím aplikácií a  interaktívnych aktivít  získali informácie  o energii a výrobe elektriny, o globálnom otepľovaní, uhlíkovej záťaži o žiarení okolo nás.

• Sládkovičova Radvaň

•  Sebastián Páleš z 3. A zvíťazil v krajskom kole HK – Sládkovičovej Radvani a z prvého miesta postupuje na celoslovenskú súťažnú prehliadku v prednese poézie a prózy "Hviezdoslavov Kubín" v Dolnom Kubíne. Gratulujeme!

• Deň Zeme

• Žiaci II. stupňa v rámci Dňa Zeme vyčistili náš pekný areál školy.V čistení pokračovali aj na ihriskách na sídlisku v Sásovej.  Všetkým patrí veľké ĎAKUJEME.